نکات مهم برای ایستایی بهتر آستین

نکات مهم برای ایستایی بهتر آستین (آموزش خیاطی)

نکات مهم برای ایستایی بهتر آستین

همراهان همیشگی ترمه سرا در مطلب امروز می خواهیم در مورد آستین، چند نکته مهم را که به زیباتر ایستادن و دوخت آستین کمک می کند، مطرح کنیم. با ما همراه باشید.

1-خط حلقه به مچ آستین را حتما حلال طراحی کنید و روی پارچه در قسمت هلال با فاصله دوتا چرت کوچیک بزنید که تقریبا با خط دوخت 3 میل فاصله داشته باشه که موقع اتو باز میشه و آستین کشیدگی پیدا نمیکنه .

2- حلقه جلو آستین همیشه تقریبا یک سانت گودی داره که اگه یک سانت گودتر بشه شکیل تر می ایسته ، اما اول بدوزین مطمئن شدین اضافه رو ببرید.

3-برای خورد تاج آستین از ابتدای گودی حلقه تا طرف مقابل با دوخت معمولی چرخ کنید و بعد چین کش کنید و با دست چین هارو روی تاج به طرف بیرون هدایت کنید تا حالت کاسه ای سر استین بوجود بیا و بعد وصل کنید و حتما خط دوخت چین با فاصله 1 سانت باشه نه کمتر و نه بیشتر و هنگام وصل استین از نیم سانت زیر این دوخت چرخ کنید .

4- کسانی که توی راستا گیری آستین مشکل دارن بهتره آستین رو به صورت تا زده رویه دولای پارچه که اتو شده قرار بدن و برش بزنن و بعد گودی آستین جلو رو خالی کنن ، به این شکل حتا یک میل هم راستا مشکل پیدا نمیکنه.

5- برای افرادی که بازوهای بسیار بزرگ دارن و و روی بازو کشش ایجاد میشه ودر ارنج و مچ گشادی ایجاد میشه، یکی از راه ها این است که آستین را اریب در بیاریم تا اریبی پارچه قسمت پری بازو رو جبران کنه.

شما هم نظر دهید

نظر شما در مورد نکات مهم برای ایستایی بهتر آستین
نام
ایمیل (نمایش داده نمی شود)
آدرس وبسایت یا وبلاگ (در صورت تمایل)
متن نظر درباره نکات مهم برای ایستایی بهتر آستین
آموزشگاه خیاطی ترمه سرا