آموزش رفع اشکال اندامی سینه بزرگ

آموزش رفع اشکال اندامی سینه بزرگ (آموزش خیاطی)

آموزش رفع اشکال اندامی سینه بزرگ

در این مطلب از ترمه سرا می خواهیم روش رفع یکی از اشکالات در دوخت لباس را به شما عزیزان آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

برای رفع این اشکال، شما به هر دو الگوی بالاتنه نیاز دارید.

1:ابتدا اندازه بالاتنه جلو و کرست پشت رو در بالاتنه مقایسه می کنیم و اختلاف را بدست می آوریم.

2:در الگوی بالاتنه پشت، ابتدا پنس کارور را به سرشانه منتقل می کنیم این پنس 2 تا 3 سانتی متر می باشد.

3:طول پنس تقریبا برابر با طول پنس کارور بود، در این مرحله از طول پنس هم دو تا سه سانتی متر کوتاه کرده خطی از حلقه تا خط مرکز الگوی پشت می کشیم طوری که از نوک تیز ساسون عبور کند.

4:این خط را از سمت خط مرکزی پشت قیچی میکنیم، طوری که حلقه بریده نشود. حالا دوطرف خط رو به اندازه اختلاف دو بالاتنه که اول گفتم روی هم میاوریم و به این ترتیب قد کرست پشت کوتاه تر از جلو می شود.

5:با انجام مرحله 4 ، پنس سرشانه یا کاملا بسته می شود یا کمی از آن باقی می ماند که اگر تا 0/5 سانتی متر ماند از قسمت حلقه آن را رد می کنیم، طوری که همان سرشانه را دوباره داشته باشیم.

6:حالا در الگوی جلو خطی از نوک سینه کشیده تا پهلو قیچی می کنیم طوری که در خط پهلو جدا نشود داخل ساسون رو خالی میکنیم به اندازه اختلاف دو بالاتنه که اول گفتم پیدا کنید روی این خط اوزمان می دهیم.

7:اگر کارور جلو گوشتی به همراه سینه بزرگ داشتیم، همان خط از نوک سینه کشیده و به 5 سانتی متر بالاتر از کف الگوی جلو در حلقه وصل وسط را کاملا قیچی می کنیم، اختلاف بالاتنه جلو و کرست پشت را در خط جلو وصول این خط اوزمان می دهیم و در قسمت حلقه از 0/5 تا 1/5 سانتی متر اوزمان می دهیم، این اندازه بستگی به گوشتی بودن کارور دارد.

8:در حین انجام این عملیات بر روی الگوها، پنس سرشانه جلو هر تغییری کند، چه کم چه زیاد ایرادی ندارد در نهایت بعد از رفع اشکال اندامی اون پنس رو می بندیم.

9:اگر شخص چاق با سینه و کارور گوشتی، شکم بر آمده هم داشت علاوه بر تغییرات مرحله 8 از انتهای ساسون سرشانه ونوک سینه، برشی روی خط ساسون زیر سینه می دهیم تا روی شکم هم فضا ایجاد شود و از کشش لباس و بالا پریدن پیش لباس جلوگیری می شود.

شما هم نظر دهید

نظر شما در مورد آموزش رفع اشکال اندامی سینه بزرگ
نام
ایمیل (نمایش داده نمی شود)
آدرس وبسایت یا وبلاگ (در صورت تمایل)
متن نظر درباره آموزش رفع اشکال اندامی سینه بزرگ
آموزشگاه خیاطی ترمه سرا