آموزش دوخت شلوار راسته به روش متریک

آموزش دوخت شلوار راسته به روش متریک (آموزش خیاطی)

آموزش دوخت شلوار راسته به روش متریک

جهت دوخت این مدل شلوار از روش متریک استفاده می کنیم.

آموزش دوخت شلوار راسته به روش متریک


-الگوی جلوی شلوار

ابتدا کادری با عرضی به اندازه یک چهارم دور باسن بزرگ و به طول قد شلوار رسم میکنیم. از سمت راست 5 سانت خارج و به خط باسن وصل می کنیم ( جای زیپ)و به اندازه عرض کادر پائین آمده و به اندازه یک ششم عرض کادر خارج و به صورت هلال به خط باسن وصل می کنیم.

سپس از پائین کادر از دوطرف 2 سانت داخل و سمت چپ را به خط باسن و سمت راست را به یک ششم عرض کادر وصل می کنیم.از پهلو نیز 2 سانت داخل و به خط باسن وصل می کنیم.

-الگوی پشت شلوار

جهت الگوی پشت شلوار کادری به اندازه یک چهارم دور باسن بزرگ + 1.5 و به طول قد شلوار رسم می کنیم.به اندازه عرض کادر پائین آمده و قد فاق را رسم می کنیم برای گشادی فاق ( 2 برابر یک ششم عرض کادر جلو ) را خارج و به 2 سانت داخل شده از وسط پشت به صورت هلال وصل می نمائیم.

از این خط 3.5 سانت بالا رفته و به2 سانت داخل شده از پهلو وصل می کنیم.از پائین کادر پهلو 2 سانت داخل و به خط باسن وصل می کنیم و از سمت وسط پشت نصف قد شلوار را علامت ، 1.5 سانت خارج می شویم و از لبه پائین کادر به این نقطه وصل می نمائیم.

نظرات (6)

 • ازادهازاده

  بسیار عالی بود

  تاریخ: 1395/04/09 ، زمان: 16:22:21
 • فرشتهفرشته

  خدا خيرتون بده من به مشكل خورده بودم حل شد،عالييييي بود

  تاریخ: 1395/06/11 ، زمان: 02:59:01
 • samanesamane

  سلام مطالب خوبیه و ممنونم بابتش وازکسی که زحمت کشیدی خیلی ممنون امیدوارم هرجاهستن خداگره گشای ایشون باشه و میخواستم بدون عکس گرفتن وسیوکردن و استفاده از مطالب اشکال داره یانه برای خودم و دوستام استفاده کنیم انشاﺀالله بتونیم بدوزیم اگه میشه پاسخ رو بهم ارسال کنید ممنون مدیون نباشم انشاﺀالله

  تاریخ: 1397/03/04 ، زمان: 17:16:37

شما هم نظر دهید

نظر شما در مورد آموزش دوخت شلوار راسته به روش متریک
نام
ایمیل (نمایش داده نمی شود)
آدرس وبسایت یا وبلاگ (در صورت تمایل)
متن نظر درباره آموزش دوخت شلوار راسته به روش متریک
آموزشگاه خیاطی ترمه سرا