آموزش دوخت کیمونو

آموزش دوخت کیمونو (آموزش خیاطی)

آموزش دوخت کیمونو

این مدل لباس مناسب منزل یا جمع های خودمانی است و برای فصل بهار و تابستان بسیار مناسب است. میتونید با استفاده از پارچه های زیبا کیمونوهای زیباتری داشته باشید.

وسایل مورد نیاز :

-دو عدد روسری
-قیچی/ نخ و سوزن/ سوزن ته گرد
-اتوی مو


پیشنهاد می دهم از روسری استفاده کنید. هم دور کار دیگر پس دوزی نمی خواهد، و هم طرح های بی نظیر و متنوع آن شما را شگفت زده خواهد کرد. خوب است یکی را طرحدار و دیگری را ساده و در تم رنگ طرحدار انتخاب کنید.

ضربدر های قرمز روی الگو یعنی جایی که دو پارچه به هم می رسند و دوخته می شوند! قسمت میانی الگو که با “پشت” مشخص شده، می تواند از پارچه ی جلوی لباس باشد که طرحدار است، و دو تکه ی اصلی پشت لباس ساده. جایی که سمت راست و چپ در طرح دوخته نشده، جای آستین است که آزاد است و دوخته نمی شود.

یکی از روسری ها از وسط به دو نیم تقسیم کنید و لبه های دوخته نشده را حدود دو و نیم سانتی متر تا بزنید. با سنجاق ته گرد آن را کوک کنید و با اتو یا اتوی مو لبه ی آن را صاف کنید.
همانطور که می بینید، کیمونوی ما بسیار آزاد و رهاست، برای همین هم ما آن را آزادانه و بدون سختی می دوزیم.
با کمک این الگوی ساده می توانید ترتیب پارچه ها و طرح کیمونو را هم ببینید. در واقع این طرح آنقدر ساده است که حتی بدون الگو می توانید آن را بدوزید. با این روش بدون الگو به راحتی می شود کارهای خیاطی زیبایی آفرید. پارچه های کیمونو را به ترتیب الگو بخوابانید و لبه ی بالایی آن را به هم بدوزید. گوشه ها باید روی هم بی افتند و تکه ی میانی با فاصله ی یکسان از دو طرف باشد. بالای هر دو تکه را باید به تکه ی بریده نشده به خوبی بدوزید.
در قسمت پایینی کیمونو، هر گوشه را به سمت نزدیک ترین خط بازو (با توجه به طرح الگو) بدوزید. همچنین وسط قسمت پایینی لباس را هم کوک بزنید. حالا لباس را برگردانید …..کیمونوی شما آماده است!

شما هم نظر دهید

نظر شما در مورد آموزش دوخت کیمونو
نام
ایمیل (نمایش داده نمی شود)
آدرس وبسایت یا وبلاگ (در صورت تمایل)
متن نظر درباره آموزش دوخت کیمونو
آموزشگاه خیاطی ترمه سرا