آموزشگاه خیاطی ترمه سرا

آموزش دوخت لباس دخترانه فانتزی

آموزش دوخت لباس دخترانه فانتزی (آموزش خیاطی)

آموزش دوخت لباس دخترانه فانتزی

این مدل از دو لایه تشکیل شده لایه ی زیری که الگوشو الان توضیح میدم و لایه ی رویی که با تور و به روش مولاژ دوخته میشه . مولاژ روشیه که پارچه رو تنِ مانکن یا خودِ فرد مدل میخوره و کوک زده میشه بعد از تنِ مانکن درش میارن و میدوزنش واسه همینه که روی قسمتِ توری هیچ درزی وجود نداره چون از الگو استفاده نشده .در نهایت این دو لایه در قسمت پهلو و نوارِ دکمه ای که وسط جلو نصب شده به هم وصل میشن .

ابتدا از خط وسط جلو ۱ الی ۱٫۵ سانتی متر به سمت چپ و راست رفته و خطوط نوارِ جلو را رسم میکنیم ( خطوط سبز ) . در صورت دلخواه میتونیدحلقه ی یقه رو ۰٫۵ الی ۱ سانت از گوشه ی گردن و وسط پشت و ۲ الی ۳ سانت از وسط جلو گشاد کنید .
حدود ۴ الی ۵ سانتی متر از خط کف حلقه پایین آمده و طرحِ دکلته روی الگو کشیده میشه دقت کنید که تو این مدل لازم نیست پنس سرشانه بزرگ بشه بلکه فقط طرحِ یقه مثل دکلته کشیده میشه . همونجور که تو شکل میبینید طرحِ دکلته باید از موازنه ی سینه رد بشه ( خط قرمز ) طرح دکلته ی پشت هم مثل شکل کشیده میشه .

در مرحله ی بعد نوارِ جلوی لباس قیچی شده و از الگوی اصلی جدا میشه . الگو از خط قرمز و خط آبی که خط کمر هست قیچی میشه .
بعد از اینکه قسمتِ دکلته ی بالاتنه قیچی شد خطوط ساسونِ زیر سینه ( خطوط زرد ) هم قیچی شده و به هم چسبانده میشن تا به این صورت ساسون زیر سینه بسته بشه .
دامنِ پیراهن هم مثل بالاتنه از دو لایه تشکیل شده . لایه ی زیری که به صورت دامن فون شده روی پارچه برش میخوره برای فون کردنِ لایه ی زیری باید خطوط بنفش از تا نقطه ی زرد قیچی بشن . خط صورتی هم از پایین تا نقطه ی زرد قیچی بشه . خطوط بنفش به هم چسبانده میشن و ساسون به زیرِ نقطه ی زرد منتقل میشه و دامنِ پیراهن به این روش فون میشه .


برای دامنِ لایه ی توریِ پیراهن باید به خط وسط جلو ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر اضافه بشه و کناره های دامن هم ۳ سانت فون میشه . این مقداری که به وسط جلو اضافه کردیم و مقدارِ ساسون موقع دوخت چین کش میشن .
قسمت بالاتنه ی توری پیراهن هم یا به روش مولاژ یا با الگوی بالاتنه ساده ی بدون پنس برش میشه .
در مرحله ی دوخت ابتدا به قسمتِ بالای دکلته ی لایه ی زیری نوار اریب دوخته میشه بعد لایه ی تور روی لایه ی پارچه ای قرار میگیره قسمت پشت لباس همراه با تور از پهلو به قسمت جلوی لباس وصل میشه . دامنِ پارچه ای به بالاتنه ی پارچه ای و دامن توری به بالاتنه ی توری وصل میشه .
و در نهایت نواری که ابتدا از الگو جدا کرده بودیم به صورت دو لا روی پارچه برش میشه و مثل کمریِ دامن به قسمت جلوی پیراهن دوخته میشه و یقه ی پیراهن که یقه شومیز پایه جدا هست نصب میشه و تمام .
در مرحله ی آخر دورِ حلقه آستین نوار اریب دوخته میشه و قسمت دکلته ی لایه ی زیری با بستهای ریز به لایه ی رویی وصل میشن .
در صورت دلخواه میتونید یه کمربند جدا بدوزید و روی کمر پیراهن به کمرتون ببندید .

شما هم نظر دهید

نام
ایمیل (نمایش داده نمی شود)
آدرس وبسایت یا وبلاگ (در صورت تمایل)
متن نظر